EPCC-BS-32-25-8P-A
DigiKey Part Number
2171-EPCC-BS-32-25-8P-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EPCC-BS-32-25-8P-A
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Actuator Stepper 0.984" (25.00mm) Ball Screw
Category
Speed
19.69 in/s (500.0 mm/s)
Duty Cycle
100%
Acceleration
15.00 m/s²
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Stroke Length
0.984" (25.00mm)