FSP090M-RBA is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
XP Power
In Stock: 767
Datasheet
Parametric Equivalent
XP Power
In Stock: 6
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Bel Power Solutions
19V 90 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
FSP090M-RBA
DigiKey Part Number
2967-FSP090M-RBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP090M-RBA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Applications
Medical
Series
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
5.71" L x 2.77" W x 1.12" H (145.0mm x 70.2mm x 28.4mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Voltage - Output
19V
Standard Number
Current - Output (Max)
4.74A
Base Product Number
Power (Watts)
90 W