TTL-232R-3V3-2MM
DigiKey Part Number
768-1095-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TTL-232R-3V3-2MM
Description
CABLE USB SERIAL 3.3V 2MM HEADER
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB to TTL Serial 3.3V Cable 5.90' (1.80m) Unshielded
Category
Convert From (Adapter End)
USB-A (USB TYPE-A), Plug
Mfr
Convert To (Adapter End)
Rectangular Connector, Female Sockets, 8 pos (7 open), 2mm