05-28-D-0076-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
New Product
28 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.992" (76.00mm)
05-28-D-0076-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-28-D-0076-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-28-D-0076-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 28
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.992" (76.00mm) Halogen Free
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)