CAB444RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB444RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB444RF-0200-A-1
Description
COAX CBL MHF1 TO TNC 7.8"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to TNC RG-178 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
CAB444RF-0200-A-1 Models
Length
7.874" (200.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 to TNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C