RR9LI1500LCPIMNAR6B
RR9LI1500LCPIMNAR6B
RR9LI1500LCPIMNAR6B
DigiKey Part Number
1939-1181-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR9LI1500LCPIMNAR6B
Description
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 24V 36W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 36 W AC/DC External Desktop, Wall Mount (Class I) Adapter Cord (Sold Separately), Multi-Blade (Single Blade Included) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR9LI1500LCPIMNAR6B Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Polarization
Positive Center
Series
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop, Wall Mount (Class I)
Cord Length
60.2" (1.53m)
Input Type
Cord (Sold Separately), Multi-Blade (Single Blade Included)
Input Connector
IEC 320-C6, Multi-Blade (Single Blade Included)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.00" L x 1.83" W x 1.50" H (101.7mm x 46.5mm x 38.2mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
1.5A
Standard Number
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Power (Watts)
36 W