BZT52C3V3S
DigiKey Part Number
4786-BZT52C3V3STR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-BZT52C3V3SCT-ND - Cut Tape (CT)
4786-BZT52C3V3SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C3V3S
Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 200 mW ±6.06% Surface Mount SOD-323
Category
Power - Max
200 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Series
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Tolerance
±6.06%