RAKS19BK1
DigiKey Part Number
HM1587-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAKS19BK1
Description
SHELF 16X18.900X3.220" BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Shelf, Keyboard, Sliding 16.000" L x 18.900" W x 3.220" H (406.40mm x 480.06mm x 81.79mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAKS19BK1 Models
Category
Color
Black
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Material
Metal, Steel
Series
For Use With/Related Products
19" Panel Width Racks
Packaging
Bulk
Ventilation
Non-Vented
Part Status
Active
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Type
Shelf, Keyboard, Sliding
Weight
15 lbs (6.8 kg)
Size / Dimension
16.000" L x 18.900" W x 3.220" H (406.40mm x 480.06mm x 81.79mm)