R25-3002002
DigiKey Part Number
952-R25-3002002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R25-3002002
Description
HEX STANDOFF M2.5X0.45 BRASS 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M2.5x0.45 Brass 0.197" (5.00mm) Silver
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R25-3002002 Models
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.197" (5.00mm)
Packaging
Bulk
Between Board Height
0.197" (5.00mm)
Part Status
Active
Length - Overall
0.984" (25.00mm)