BM23FR0.8-10DP-0.35V(51) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 280
Datasheet
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 19 561
Datasheet
In Stock: 2 096
10 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
BM23FR0.8-10DP-0.35V(51)
DigiKey Part Number
BM23FR0.8-10DP-0.35V(51)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BM23FR0.8-10DP-0.35V(51)
Description
CONN HDR 10POS SMD GOLD
Detailed Description
EDA/CAD Models
BM23FR0.8-10DP-0.35V(51) Models
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
0.8mm
Number of Positions
10
Height Above Board
0.025" (0.63mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)