BM23PF0.8-46DS-0.35V(51) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 518
Datasheet
Image for BM23PF0.8-46DS-0.35V(51) is not available
BM23PF0.8-46DS-0.35V(51)
DigiKey Part Number
BM23PF0.8-46DS-0.35V(51)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BM23PF0.8-46DS-0.35V(51)
Description
CONN RCPT 46POS SMD GOLD
Detailed Description
46 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
EDA/CAD Models
BM23PF0.8-46DS-0.35V(51) Models
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
0.8mm
Number of Positions
46
Height Above Board
0.031" (0.80mm)
Pitch
0.014" (0.35mm)