DF4-12DP-2C
DigiKey Part Number
H2600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF4-12DP-2C
Description
CONN HSG CRIMP 12POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Housing Connector Black Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF4-12DP-2C Models
Category
Board-Side Pitch
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
2
Series
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Packaging
Bag
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Features
Contacts Sold Separately
Connector Type
Housing
Color
Black
Number of Positions
12
Base Product Number
Cable Pitch
0.079" (2.00mm)