DF40TC-50DS-0.4V(58) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DF40TC-50DS-0.4V(58) |
Description | CONN 0.4MM RCPT SMD 50POS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 1.5mm |
Number of Positions 50 | Height Above Board 0.057" (1.45mm) |
Pitch 0.016" (0.40mm) | Base Product Number |