Image for U.FL-LPHF6-088N2T-A-80 is not available
U.FL-LPHF6-088N2T-A-80
DigiKey Part Number
26-U.FL-LPHF6-088N2T-A-80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-LPHF6-088N2T-A-80
Description
COAX CBL U.FL TO CABLE 3.1"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to Cable 1.37mm OD Coaxial Cable 3.150" (80.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
U.FL-LPHF6-088N2T-A-80 Models
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Length
3.150" (80.00mm)
Series
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Frequency - Max
6 GHz
Style
U.FL (UMCC) to Cable
Color
Black
1st Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C