BAV70E6327HTSA1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 177 290
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 2 732
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Diotec Semiconductor
Diodes Incorporated
Panjit International Inc.
Nexperia USA Inc.
onsemi
Diode Array 1 Pair Common Cathode 80 V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
BAV70E6327HTSA1
DigiKey Part Number
BAV70E6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAV70E6327HTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BAV70E6327HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAV70E6327HTSA1
Description
DIODE ARRAY GP 80V 200MA PGSOT23
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BAV70E6327HTSA1 Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
4 ns
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 nA @ 70 V
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Standard
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
80 V