ADP-240EB DFTA
DigiKey Part Number
5790-ADP-240EBDFTA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP-240EB DFTA
Description
INNERGIE T24 (BK)
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.5V 240 W AC/DC External Adapter Input
Category
Current - Output (Max)
14.36A
Manufacturer
Innergie
Power (Watts)
240 W
Packaging
Box
Efficiency
93%
Part Status
Active
Cord Length
47.24" (1.20m)
Region Utilized
International
Size / Dimension
6.50" L x 2.99" W x 1.00" H (165.0mm x 76.0mm x 25.4mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Approval Agency
CCC
Voltage - Output
19.5V