MM80-204B1-1R
MM80-204B1-1R
MM80-204B1-1R
DigiKey Part Number
MM80-204B1-1R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM80-204B1-1R
Description
CONN SKT SODIMM 204POS R/A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
204 Position SODIMM DDR3 SDRAM Socket Surface Mount, Right Angle, Screw Mount
Category
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle, Screw Mount
Manufacturer
JAE Electronics
Insertion Angle
25° Angle
Series
Features
Latches
Packaging
Tray
Mounting Feature
Reverse
Part Status
Active
Height
0.205" (5.20mm)