LRC0603CJ10NGV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0603CJ10NGV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0603CJ10NGV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0603CJ10NGV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0603CJ10NGV001T
Description
FIXED IND 10NH 300MA 450 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 450mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
3.7GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)