Image for QEDB102Q0R5B3GV001E is not available
QEDB102Q0R5B3GV001E
DigiKey Part Number
712-QEDB102Q0R5B3GV001E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QEDB102Q0R5B3GV001E
Description
CAP CER 0.5PF 1KV NP0 1111
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.5 pF ±0.1pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor
Category
Voltage - Rated
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Strip
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance
±0.1pF
Height - Seated (Max)
0.102" (2.59mm)