Image for QEDB102Q100J3GV001E is not available
QEDB102Q100J3GV001E
DigiKey Part Number
712-QEDB102Q100J3GV001E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QEDB102Q100J3GV001E
Description
CAP CER 10PF 1KV NP0 1111
Detailed Description
10 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.102" (2.59mm)