R30R-1000
DigiKey Part Number
K627-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30R-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 1000'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Manufacturer
Jonard Tools
Conductor Material
Copper, Bare
Packaging
Spool
Conductor Plating
Silver
Part Status
Active
Jacket Color
Red
Wire Gauge
30 AWG
Ratings
UL Style 1423, VW-1
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C