C0603C105K3PAC7082 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 1 043 132
Datasheet
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
C0603C105K3PAC7082
DigiKey Part Number
399-C0603C105K3PAC7082TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C105K3PAC7082
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C105K3PAC7082 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)