C0603C471F5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 11 379
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4 644
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
YAGEO
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
TDK
470 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C471F5GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C471F5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C471F5GALTU
Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C471F5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)