C0805X103KCRACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0805X103KCRACTU |
Description | CAP CER 10000PF 500V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0805X103KCRACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.055" (1.40mm) |