C0805X222K2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
Upgrade
YAGEO
2200 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X222K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X222K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X222K2RACTU
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X222K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)