C0805X222K2RECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
2200 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805X222K2RECTU
DigiKey Part Number
399-C0805X222K2RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X222K2RECTU
Description
CAP CER 0805 2.2NF 200V X7R
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X222K2RECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)