C0805X682KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X682KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X682KBRACTU
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 0805
Detailed Description
6800 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805X682KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)