C1210C105M3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C105M3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C105M3RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C105M3RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C105M3RACTU
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Detailed Description
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C105M3RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)