CAS17C100JAGGC
DigiKey Part Number
399-CAS17C100JAGGCTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CAS17C100JAGGCCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CAS17C100JAGGCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS17C100JAGGC
Description
CAP CER 10PF 250VAC C0G/NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAS17C100JAGGC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)