CBR04C470F5GACAUTO7411
DigiKey Part Number
399-CBR04C470F5GACAUTO7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR04C470F5GACAUTO7411
Description
47.0PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)