D10UX101M2BX
DigiKey Part Number
1761-1126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D10UX101M2BX
Description
CAP CER 100PF 25V UX SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor UX Nonstandard SMD
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Bonding Mountable, Single Layer
Series
Applications
Packaging
Tray
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)