L204XF4S
DigiKey Part Number
1761-1055-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L204XF4S
Description
RF FILTER LOW PASS 20.4GHZ 6SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20.4GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.5dB 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L204XF4S Models
Category
Insertion Loss
1.5dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.220" L x 0.140" W (5.59mm x 3.56mm)
Frequency
20.4GHz Center
Height (Max)
0.098" (2.49mm)