0805E103K101KHT
DigiKey Part Number
1763-1015-2-ND - Tape & Reel (TR)
1763-1015-1-ND - Cut Tape (CT)
1763-1015-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805E103K101KHT
Description
CAP CER 10000PF 100V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0805E103K101KHT Models
Category
Features
High Temperature
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.054" (1.37mm)
Voltage - Rated
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C