SBSGP5000472MXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBSGP5000472MXT |
Description | FILTER LC(PI) 4700PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 4700pF 5 A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 5 A |
Manufacturer Knowles Syfer | Values C = 4700pF |
Series | ESD Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Voltage - Rated 500V |
Type Low Pass | Mounting Type Surface Mount |
Filter Order 3rd | Package / Case 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad |
Technology LC (Pi) | Size / Dimension 0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm) |
Number of Channels 1 | Height 0.104" (2.64mm) |
Attenuation Value 39dB @ 100MHz | Base Product Number |