SBSGP5000472MXT
DigiKey Part Number
1608-SBSGP5000472MXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-SBSGP5000472MXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-SBSGP5000472MXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSGP5000472MXT
Description
FILTER LC(PI) 4700PF SMD
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 4700pF 5 A 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
5 A
Values
C = 4700pF
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Height
0.104" (2.64mm)
Attenuation Value
39dB @ 100MHz