04023J5R1ABSTR
DigiKey Part Number
478-04023J5R1ABSTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-04023J5R1ABSTRCT-ND - Cut Tape (CT)
478-04023J5R1ABSTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023J5R1ABSTR
Description
CAP THIN FILM 5.1PF 25V 0402
Detailed Description
5.1 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
5.1 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±0.05pF
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)