1005190F0-AS70L0100
DigiKey Part Number
478-1005190F0-AS70L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1005190F0-AS70L0100
Description
ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0100 SMA
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA UWB PCB Trace MHF Adhesive
Category
VSWR
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Gain
5.3dBi
Packaging
Box
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Termination
MHF
Frequency (Center/Band)
7.5GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
6.5GHz ~ 8.5GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)