1206CC153KAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1 880
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 4 049
Datasheet
Taiyo Yuden
0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206CC153KAT1A
DigiKey Part Number
1206CC153KAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206CC153KAT1A
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206CC153KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)