12105C105JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM32ER71H105JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ER71H105JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ER71H105JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12105C105JAT2A
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12105C105JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)