KGF21BR72A222KT
DigiKey Part Number
478-KGF21BR72A222KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF21BR72A222KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF21BR72A222KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF21BR72A222KT
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGF21BR72A222KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)