KGK43JR73H102KV2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGK43JR73H102KV2A |
Description | CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings X1, Y2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |