KGK43JR73H102KV2A
DigiKey Part Number
478-KGK43JR73H102KV2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGK43JR73H102KV2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGK43JR73H102KV2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGK43JR73H102KV2A
Description
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)