KGM05ACG1H470GH
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1H470GHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM05ACG1H470GHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM05ACG1H470GHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1H470GH
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
KGM05ACG1H470GH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)