TCJC476M010R0100
DigiKey Part Number
478-3469-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3469-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3469-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJC476M010R0100
Description
CAP TANT POLY 47UF 10V 2312
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2312 (6032 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz