W3A41C103MAT2A
DigiKey Part Number
478-2871-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2871-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2871-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3A41C103MAT2A
Description
CAP ARRAY 10000PF 100V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000pF Isolated Capacitor 4 Array 100 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
W3A41C103MAT2A Models
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10000pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
100 V
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)