FFA.0S.302.CLAC32
DigiKey Part Number
FFA.0S.302.CLAC32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFA.0S.302.CLAC32
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FFA.0S.302.CLAC32 Models
Current Rating (Amps)
10A
Cable Opening
0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C