FFA.0S.302.CLAC44
DigiKey Part Number
FFA.0S.302.CLAC44-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFA.0S.302.CLAC44
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FFA.0S.302.CLAC44 Models
Current Rating (Amps)
10A
Cable Opening
0.146" ~ 0.173" (3.70mm ~ 4.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C