FGG.00.304.CLAD22Z
DigiKey Part Number
FGG.00.304.CLAD22Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.00.304.CLAD22Z
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.00.304.CLAD22Z Models
Current Rating (Amps)
2A
Cable Opening
0.055" ~ 0.087" (1.40mm ~ 2.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C