P3500SDLRP
DigiKey Part Number
P3500SDLRPTR-ND - Tape & Reel (TR)
P3500SDLRPCT-ND - Cut Tape (CT)
P3500SDLRPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P3500SDLRP
Description
THYRISTOR 320V 1KA DO-214AA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
320V Off-State 1 kA Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
200 A
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Hold (Ih)
50 mA
Series
Number of Elements
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
65pF
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakover
400V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Off State
320V
Supplier Device Package
DO-214AA
Voltage - On State
4 V