SZ1SMB14AT3G
DigiKey Part Number
F11541TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11541CT-ND - Cut Tape (CT)
F11541DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB14AT3G
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
Detailed Description
23.2V Clamp 25.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
1085pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.8A